IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Дослідження потреб та викликів закладів охорони здоров’я, що надають послуги з реабілітації особам, які отримали травми та порушення внаслідок війни завершено

Дослідження потреб та викликів закладів охорони здоров’я, що надають послуги з реабілітації особам, які отримали травми та порушення внаслідок війни завершено
Протягом декількох місяців команда ГС «ЛАООІ» разом з фахівцями-соціологами займались комплексним дослідженням потреб та викликів закладів охорони здоров’я, що надають послуги з реабілітації особам, які отримали травми та порушення внаслідок війни. Під час дослідження були опитані респонденти шести закладів охорони здоров`я, включених до системи надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах, які географічно розташовані у трьох областях України: Львівській, Дніпропетровській та Сумській.
 
Метою дослідження було визначити чинний рівень спроможності цих закладів надавати якісні послуги з реабілітації, ідентифікувати можливості для розвитку їхнього потенціалу з урахуванням внутрішніх та зовнішніх обмежень, а також виявити ключові виклики, з якими стикаються люди, які потребують реабілітації.
 
Тож, заради досягнення задекларованої мети нами вивчено поточні практики та методи реабілітації, які використовують в закладах охорони здоров'я, виявлено основні перешкоди, з якими вони зіштовхуються, проаналізовано ресурси, які мають ці заклади для надання послуг реабілітації, включаючи кадровий склад, обладнання, фінансування та доступ до необхідних технологій. Командою проєкту було запропоновано рекомендації та стратегії для поліпшення роботи цих закладів, зокрема шляхом вдосконалення методів реабілітації, розширення ресурсів та підвищення якості надання послуг, а також ідеї для комунікаційної стратегії спрямованої на подальшу адаптацію та соціалізацію людей, які пройшли реабілітацію, зокрема ветеранів та екскомбатантів.
 
Дослідження проведено шляхом поєднання інструментів, націлених на збір якісних даних: індивідуальні глибинні інтерв’ю з керівництвом та лікарями, фокус-групи з пацієнтами, а також проведення кабінетного дослідження інформації на базі відкритих джерел.
 
Інформацію, отриману завдяки використанню цих трьох інструментів, було піддано комплексному аналізу та
представлено у вигляді різних точок зору на ключові аспекти у всіх розділах цього дослідження.
Ключові аспекти дослідження ми публікуватимемо у наступних матеріалах, тож слідкуйте за нашими офіційними сторінкою та сайтом!
 
Дослідження організовано в межах проєкту «Розвиток потенціалу закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей», який реалізувала ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння ПРООН та за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.
22