IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Міжнародна допомога як запорука успішної реабілітації українців

Міжнародна допомога як запорука успішної реабілітації українців

Улітку 2023 в Охтирці відкрито реабілітаційне відділення: у головному корпусі районної лікарні виділено частину першого поверху та проведено ремонт. Потреба у створенні такого підрозділу набула великої актуальності після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

 

Частково облаштування відділення фінансується з місцевого бюджету, частково за рахунок міжнародних партнерів. Зокрема в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей» Охтирська міська лікарня отримала комплекти сучасного реабілітаційного обладнання, яке має підвищити спроможність та якість надання реабілітаційних послуг. 

Проєкт реалізувала ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» та за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.

«Аналізуючи співпрацю з іншими фондами під час війни, наша з вами – найпотужніша та найнеобхідніша і, фактично, дає можливість відкрити реабілітаційне відділення. Без вашої допомоги ми не те, що не могли би цього зробити, ми не мали би таких планів. Адже надане обладнання на сьогодні задовольняє до 70% мінімальних потреб закладу. Хоча, якщо вдало розпланувати наявне устаткування, то навіть цієї кількості вистачить, аби відділення функціонувало повноцінно», – каже генеральний директор Охтирської міської клінічної лікарні Ігор Гресько.

Перелік наданого обладнання складається з понад 50 позицій: від еспандерів, столового приладдя та пристосування для надягання одягу, до сучасних механотерапевтичних тренажерів, ортезів та спеціалізованих меблів та аксесуарів. Загальна вартість переданої в межах проєкту допомоги становить понад два мільйони гривень. 

11