IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Конфліктні ситуації у роботі лікарів, як одна з причин професійного вигорання та медотики їхнього розв’язання

Конфліктні ситуації у роботі лікарів, як одна з причин професійного вигорання та медотики їхнього розв’язання

Конфлікти – це частина нашого життя, а вміння їх вирішувати є запорукою вдалих взаємовідносин. Визначення причини конфлікту та обізнаність з різними стратегіями вирішення конфліктів дозволяє команді бути сильною та запобігає вигорання персоналу, в тому числі медичних закладів, залучених до процесу реабілітації.

 

Конфлікт може виникнути в будь-якій ситуації, а в середовищі охорони здоров’я він часто виникає при нестачі персоналу та його перенавантаженості. І хоча конфлікт здебільшого має негативне забарвлення, варто знати що це не лише частина нашого життя, а й джерело розвитку, сигнал до змін, можливість розрядки напруження, оздоровлення відносин та, найголовніше, можливість зближення. 

Що допомагає вирішити конфлікт? Які він має негативні та позитивні наслідки? Як підготуватись до його вирішення? Про ці та інші питання розповіла психологиня Людмила Проценко під час серії тренінгів для працівників та працівниць медичних закладів, залучених у процес реабілітації. 

Серія тренінгів відбулась у трьох обласних центрах України: Дніпрі, Сумах та Львові. Їх організовано в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей», який реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.

10