IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Пасивна розробка суглобів як важливий елемент реабілітації в посттравматичний чи постопераційний період

Пасивна розробка суглобів як важливий елемент реабілітації в посттравматичний чи постопераційний період

Пасивна розробка суглобів є важливою складовою тривалої неактивної реабілітації кінцівок в посттравматичний чи постопераційний період. Систематичні та регулярні заняття CPM (Continuous Passive Motion)-терапією повертають рухову активність уражених ділянок та відновлюють анатомічно-природній кут нахилу при рухах. При цьому не задіюють м’язи пацієнта, що дозволяє використовувати пасивну розробку при атоніях будь-якої стадії та, зокрема, як для реабілітації пацієнтів поважного віку, так і тих, хто уникає активної лікувальної фізкультури чи має до неї протипоказання.

 

 
Головна перевага апаратів для розробки суглобів – відсутність болю, адже пацієнт сам за допомогою пульта керування задає швидкість, ритм, кут та силу нахилу.
До вагомих плюсів CPM-терапії за допомогою тренажерів можна віднести запобігання знерухомленості суглобу та пришвидшення процесу післяопераційного відновлення діапазонів рухів, покращення якості поверхні суглобів та зменшення болю та набряку, можливість негайних післяопераційних постійних пасивних рухів та, що важливо, запобігати розвиткові негативного сценарію «травма-запалення-видалення».
Пасивна розробка суглобів застосовується при переломах, травмах, в період реабілітації після ендопротезування, тенолізу (звільнення сухожилля з рубців) м’язів згиначів та розгиначів.
У межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей» Охтирській міській лікарні на Сумщині передано спеціалізоване обладнання для фізичної реабілітації – дві системи безперервного пасивного руху суглобів пальців рук, які застосовуватимуться для пасивної розробки при лікуванні та реабілітації ушкоджених суглобів пальців рук.
Завдяки чіткому кріпленню пальця, кожен суглоб повністю розробляється, що сприяє здійсненню руху пальців по природній траєкторії та підганяється за розміром до кисті.
Тренажер має функцію запобігання від перевантаження та регулюється за висотою за допомогою дистанційного пульта. Апарат мобільний що дозволяє зручно використовувати його при реабілітації маломобільних пацієнтів.
Проєктом передбачено не лише монтаж та налаштування обладнання безпосередньо на базі кінцевих бенефіціарів, а й практичні навчання персоналу закладів щодо його використання.
Передане оснащення стало третьою, фінальною частиною із загального переліку технічної допомоги. До попередніх увійшли, зокрема, підйомник з електричним приводом для підйому та переміщення людини з крісла колісного на ліжко, у ванну кімнату, туалет або навпаки, механотерапевтичні тренажери для розробки верхніх і нижніх кінцівок та спеціалізовані прилади та обладнання для дотримання особистої гігієни пацієнтів: візок для миття, східці до ванни та сидіння для купання.
Проєкт «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей» реалізувала ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.
21