IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Сучасне реабілітаційне обладнання – запорука вдалої підготовки видужуючих пацієнтів до повернення в повноцінне життя

Сучасне реабілітаційне обладнання – запорука вдалої підготовки видужуючих пацієнтів до повернення в повноцінне життя
Повноцінний реабілітаційний процес необхідний для підготовки пацієнтів та пацієнток до одужання та повернення до повноцінного життя, а якісне та сучасне обладнання відіграє важливу роль у процесі реабілітації людей, адже допомагає відновитись після травм, інсульту та інших хвороб.
 
Нову поставку сучасного обладнання, яке допомагатиме тримати м’язи в тонусі тим, хто змушений проводити багато часу лежачи отримала Охтирська міська лікарня на Сумщині.
Відтепер реабілітаційний відділ лікарні має пересувний підйомник з електричним приводом для підйому та переміщення людини з крісла колісного на ліжко, у ванну кімнату, туалет або навпаки. Опускання або підйом людини здійснюється за допомогою пульта управління електричним приводом або важеля гідравлічного приводу. Підйомник обладнано низьковольтним вологозахищеним електро- або гідроприводом.
Ще один елемент оснащення – це система безперервного пасивного руху суглобів пальців рук. Установка дозволяє досягти швидкого результату при лікуванні та реабілітації. Її призначено для постінсультної реабілітації, розробки кистей і пальців рук та для витяжки пальців. Завдяки чіткому кріпленню пальця, кожен суглоб повністю розробляється, що сприяє здійсненню руху пальців за природною траєкторією, підганяється за розміром до кисті. Стійка тренажера регулюється за висотою за допомогою дистанційного пульта, а сам прилад мобільний. Для зручності використання при реабілітації маломобільних пацієнтів та пацієнток його представлено у вигляді платформи з чотирма колесами, два з яких мають гальма. Систему можна підігнати за розміром до кисті, а сама вона підійде для різних закладів лікувального та реабілітаційного типу.
Обладнання надано в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей», який реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.
Проєктом передбачено не лише монтаж та налаштування обладнання безпосередньо на базі кінцевих бенефіціарів, а й практичні навчання персоналу закладів щодо його використання.
Передане оснащення стало другою частиною із загального переліку технічної допомоги. До першої увійшли, зокрема, тренажери механотерапевтичні для розробки верхніх і нижніх кінцівок та спеціалізовані прилади та обладнання для дотримання особистої гігієни пацієнтів: візок для миття, східці до ванни та сидіння для купання.
30