IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування людини з інвалідністю, - Уряд

Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування людини з інвалідністю, - Уряд
Наприкінці серпня Кабінет міністрів України запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.
Роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує:
- 100,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи;
- 67 тис. грн – за осіб з інвалідністю ІІ групи.

За рахунок компенсації можна придбати меблі, комп’ютери та оргтехніку, програмне забезпечення, поручні та бруси тощо. Повний список за посиланням.

Для отримання компенсації впродовж 90 днів від дня працевлаштування необхідно подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.

До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:
- копію документу, що підтверджує працевлаштування особи;
- документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).

Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів у десятиденний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні.

За інформацією ТГ-каналу Уряд online.
19