IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Відділення реабілітації у Сумах: чергове фокус-групове дослідження умов та потреб закладу

Відділення реабілітації у Сумах: чергове фокус-групове дослідження умов та потреб закладу

У лютому 2020 року на базі Центральної міської клінічної лікарні міста Суми було відкрито нове відділення реабілітації з цілодобовим наглядом на 20 ліжок. Відділення провадить відновну медичну допомогу пацієнтам неврологічного профілю та хворим з ураженнями опорно-рухового апарату різних вікових груп з наслідками інсультів, травм, ортопедичних, неврологічних захворювань, оперативних втручань, які потребують комплексу відновних (реабілітаційних) заходів для попередження їхньої інвалідності та повернення до активного способу життя.

 

Відділення реабілітації має сучасне обладнання – підтримуючу систему, вертикалізатор, ходуни, спеціальні тренажери та фізіотерапевтичне оснащення як гідромасаж, озонотерапія, пресотерапія, єдиний в області басейн для підводного витяжіння хребта, кабінет ерготерапії для відновлення навичок повсякденного життя та зал кінезотерапії  для відновлення сенсорних та рухових функцій.

У відділення госпіталізують мешканців та мешканок міста Суми та інших регіонів, які потребують кваліфікованого відновного лікування із застосуванням нових сучасних методів надання якісної медичної допомоги. Усі вони зазначають, що мали змогу обирати медичний заклад, де проходитимуть реабілітацію.

Пацієнти та пацієнтки позитивно відгукуються про ставлення медичного персоналу. Кажуть, що лікарі добре комунікують між собою, уважні, підтримують морально, уважно ставляться до пацієнтів та інформують їх щодо стану здоров’я та динаміки одужання.

Фокус-групове дослідження здійснено в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей», який реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.

19