IncNet.org.ua IncNet.org.ua

«Лікарі до нас ставляться дуже по-людськи, з більшою віддачою, повагою, як до рідних», - фокус-група у Соснівці на Львівщині

«Лікарі до нас ставляться дуже по-людськи, з більшою віддачою, повагою, як до рідних», - фокус-група у Соснівці на Львівщині

Львівська обласна лікарня відновного лікування у місті Соснівка на Львівщині надає спеціалізовану медичну допомогу з відновного лікування пацієнтам та пацієнткам із професійними захворюваннями, захворюваннями центральної та периферичної нервової системи, захворюваннями опорно-рухового апарату, наслідками перенесених травм та операцій на головному мозку. У лікарні здійснюють гостру та довготривалу реабілітацію: попередження прогресування патологічного процесу, профілактику важких ускладнень хвороб та зниження інвалідизації суспільства.

 

На базі відділення реабілітації провели фокус-групове дослідження в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей», який реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю».

Більша частина опитаних респондентів після стабілізації стану потрапили сюди з Львівського шпиталю. Частина з лікарських закладів Трускавця, Дніпра, Полтави, Києва. Над наданням реабілітації працює команда фахівців: неврологи, профпатолог, реабілітологи. У складі лікарні відновного лікування є клініко-діагностична лабораторія, неврологічне, профпатологічне та фізіотерапевтичне відділення. Серед пацієнтів та пацієнток – учасники бойових дій, ветерани воєн, екскомбатанти, шахтарі-регресники, ветерани праці, люди з інвалідністю, пацієнти, які мають професійну патологію, пацієнти, які перенесли інсульт чи мають ускладнення після перенесеного COVID-19.

Респонденти зазначають, що натепер покращується облаштування лікарні для маломобільних груп населення, також покращується забезпечення лікарні, проте ще взимку були перебої з забезпеченням медикаментами чи харчуванням.

«Так, а тоді були проблеми з їжею. Якби не волонтери, то ми би тут, мабуть, повмирали би з голоду. Все було на волонтерах: вони привозили нам їжу, готували. Ми піднімали це питання ще в лютому, дзвонили в Міністерство оборони, Міністерство охорони здоров’я, а вони нас посилали кудись подалі. А зараз все більш-менш налагоджено», - кажуть опитувані.

Серед послуг, які надає фізіотерапевтичне відділення: електротерапія (електросон, гальванізація, електрофорез лікарських речовин, діадинамотерапія, ампліпульстерапія, дарсонвалізація, УВЧ-терапія, магнітотерапія, електроміостимуляція), бальнеологія, спелеотерапія, теплолікування, масажі, ЛФК, інгаляційна терапія, ароматерапія, синглетно-кисневі пінки, механотерапія. Роботу персоналу пацієнти оцінюють на досить високому рівні.

"Усі пройшли вже через кілька медичних закладів, і в інших ти себе почував, як пацієнт, і до тебе ставились як до пацієнта. Протокольно. А тут лікарі до нас ставляться дуже по-людськи, з більшою віддачею, повагою, як до рідних. Якщо потрібно, то лікарі затримуються на роботі, допомагають, роблять навіть більше, ніж можуть. Навіть харчі за свої кошти нам купують. Саме ставлення людяніше, ніж в багатьох інших закладах. І за рахунок цього ставлення тут панує така дружня тепла атмосфера", - констатують опитувані. 

24