IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Злагодженість колективу та якісні послуги: підсумок фокус-групового дослідження в Дніпровській міській лікарні № 4

Злагодженість колективу та якісні послуги: підсумок фокус-групового дослідження в Дніпровській міській лікарні № 4

Відділення фізичної та реабілітаційної медицини Дніпровської міської клінічної лікарні слугує базою практичної частини інтернатури для лікарів-інтернів фізичної та реабілітаційної медицини. Унікальне в своєму роді для України, воно працює у нон-стоп режимі, безперервно надаючи допомогу пораненим у гострому та підгострому періодах. Відділення укомплектовано сучасним обладнанням та устаткуванням, як для успішної реабілітації, так і для комфортного перебування в закладі під час її проходження. Якість послуг констатували самі пацієнти під час фокус-групового дослідження, проведеного соціологами ГС «ЛАООІ».

 
Опитані респонденти одностайно заявляють – у процесі отримання реабілітаційних послуг у Дніпровській Міській клінічній лікарні № 4 персонал закладу працює як злагоджена команда та активно комунікують між собою, що, в свою чергу, сприяє високій якості надаваних послуг. До того ж, на всі запитання, пацієнти отримують відповіді від персоналу.
«Коли звертаюсь до лікарів чи до медичних сестер – мені завжди допомагали і ніколи не відмовляли ні в чому: надають допомогу, розповідають про мій поточний стан, на якому я етапі реабілітації і так далі», – діляться респонденти.
За словами респондентів відділення реабілітації відповідає всім критеріям безбар’єрності та забезпечено всім необхідним для надання послуг на високому рівні. Всі послуги у в центрі безоплатні, – всі витрати компенсуються державою за програмою медичних гарантій. Пацієнтам та пацієнткам не доводиться займатись стосами документів, то ж у медичному закладі відсутні бюрократичні перепони на шляху до одужання.
«Хотілось би, щоб було більше таких центрів у країні. Щоб не лише у нас, а й в інших людей областях була можливість так проходити реабілітацію, – кажуть співрозмовники, – Тут такий рівень – як родина. Адаптація триває буквально добу і наступного дня ти вже свій».
Пацієнти кажуть – поза всього саме вони несуть персональну відповідальність за власну реабілітацію, адже те, наскільки свідомо вони ставитимуться до рекомендацій лікарів лежить в основі загального кінцевого результату. За словами пацієнтів центру з числа екскомбатантів та ветеранів заклад відповідає всім їхнім вимогам, а персонал забезпечує надання повного комплексу реабілітаційних послуг.
«Я думаю, тут немає жодної людини, яка би не несла відповідальність за свою реабілітацію. Робота з реабілітологами показує вже після кількох занять, що є результат. І ти потім сам починаєш чіплятись за нього і робити його ще кращим. Є мотивація, - розповідає один з респондентів, - Я тут не бачив людей, які б не хотіли нічого робити. В них одразу з’являється бажання. Коли я сюди приїхав, то ледь вставав на милиці. А зараз взагалі таких труднощів немає. Максимальна рухливість навіть при тому, що відсутня одна кінцівка».
Фокус-групове дослідження здійснено в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей», який реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння Програми розвитку ООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.
20