IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Фокус-група у Охтирці: деталі опитування від соціологів ЛАООІ

Фокус-група у Охтирці: деталі опитування від соціологів ЛАООІ

Улітку 2023 в Охтирці відкрито реабілітаційне відділення: у головному корпусі районної лікарні виділено частину першого поверху та проведено ремонт. Потреба в створенні такого підрозділу виникла давно, адже менеджмент закладу усвідомлює необхідність повернення в соціум повноцінної здорової людини. Як емоціонально, так і психологічно. 

Частково облаштування відділення фінансується з місцевого бюджету, частково за рахунок міжнародних партнерів. Зокрема в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей» Охтирська міська лікарня отримала комплекти реабілітаційного обладнання, яке має підвищити спроможність та якість надання реабілітаційних послуг. 

Проєкт реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння Програми розвитку ООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.

Також в межах проєкту заклади-учасники беруть участь в комплексному дослідженні потреб та проблем з надання послуг із реабілітації, за підсумком яких отримають відповідні рекомендації з підвищення ефективності власної діяльності в цьому напрямі. Одне з фокус-групових досліджень, проведених соціологами ГС «ЛАООІ» відбулось у Охтирській міській лікарні.  

За наведеною інформацією жоден з учасників ФГ з числа ветеранів та екскомбатантів не мав права вибору закладу реабілітації та лікарів. Цивільні ж, напроти, стверджують, що мали можливість вибору. 

Ще однією гострою проблемою, яку називають учасники ФГ з числа ветеранів – відсутність документального статусу учасника бойових дій, оформлення якого навіть після отримання бойових травмувань відбувається довго та з бюрократичними перепонами. 

За отриманими даними дослідження для проведення повноцінної комплексної реабілітації заклад наразі не готовий: повного набору обладнання та інвентаря поки немає, натомість оцінювання роботи персоналу закладу з боку пацієнтів на досить високому рівні: медичні працівники комунікують з пацієнтами щодо стану та динаміки їхніх захворювань, а також планів лікування. 

Проте інформацію про наявні пільги чи наявні державні програми підтримки ветеранам та цивільним доводиться отримувати з доступних їм джерел: один від одного, від рідних чи друзів. 

Крім того, респонденти, як цивільні, так і ветерани, заявляють, що не замислюються над майбутнім та не думають про подальше працевлаштування.

13