IncNet.org.ua IncNet.org.ua

ГС «ЛАООІ» передала першу частину спецобладнання для реабілітаційних центрів

ГС «ЛАООІ» передала першу частину спецобладнання для реабілітаційних центрів
Технічні засоби реабілітації полегшують повсякденне життя людей, які відновлюються після захворювань чи травмувань. Протезні вироби, меблі та оснащення, спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому чи гігієни – must have буденності пацієнтів реабілітаційних закладів.
 
 
У межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей» Охтирська міська лікарня, Сумської області, та реабілітаційний центр «Солоний Лиман» на Дніпропетровщині отримали комплекти реабілітаційного обладнання, яке має підвищити спроможність та якість надання реабілітаційних послуг. Проєкт реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння Програми розвитку ООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини.
Так, до Охтирської лікарні передано першу частину обладнання, зокрема тренажери механо-терапевтичні для розробки верхніх і нижніх кінцівок, які необхідні під час реабілітації пацієнтів із захворюваннями центральної нервової та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів. Прилади працюють у активно-пасивному режимі, що унеможливлює перерви в тренуванні.
Вкрай важливим аспектом життя будь-якої людини є особиста гігієна. І, якщо в повсякденному житті ми не замислюємось над простими речами як-то прийняття ванни чи душу, то під час реабілітації маломобільні пацієнти та пацієнтки потребують додаткових умов для гігієнічних процедур. У такому випадку в нагоді стають спеціалізовані прилади та обладнання:
- візок для миття, призначений для транспортування пацієнтів з палати у ванну кімнату і здійснення водних процедур, істотно спрощує догляд за лежачими хворими;
- східці до ванни призначені для полегшення гігієнічних процедур: ніжки забезпечені наконечниками для запобігання ковзання, накладки виконані з міцного пластику, а для зручності східці укоплектовані поручнем;
- сидіння для ванни зі сталевого каркаса з антикорозійним покриттям: бічні кріплення забезпечені наконечниками для запобігання ковзання, а можливість регулювання по ширині додаватимуть комфорту пацієнтам будь-якої конституції тіла.
Солонолиманський реабілітаційний центр поповнив свою матеріально-технічну базу новим сучасним обладнанням, зокрема, для фізичної реабілітації та соціально-побутової адаптації.
У першому транші передано ортези – медичні пристрої, які надають підтримку, стабільність та захист певним частинам тіла та використовуються для корекції позиції, зменшення болю, забезпечення правильної механіки руху та підтримки під час реабілітаційного процесу та захвати для підбирання предметів – незамінні людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, зокрема, після ендопротезування, коли нагинатися боляче, або заборонено.
Полегшуватимуть щоденну копітку роботу пацієнтів закладів та наближатимуть очікувану виписку та повернення до повсякденного життя – механотерапевтичний тренажер, масажний стіл з електропідйомом та обладнання для фізичної реабілітації та залів лікувальної фізичної культури, зокрема, моторизований тренажер для пасивної мобілізації, реабілітаційна степ-платформа та бігова доріжка, бізіборди та балансувальна платформа, еспандери, гантелі, різноманітні м’ячі, кільця для координації, еспандери та бруси.
Проєктом передбачено не лише монтаж та налаштування обладнання безпосередньо на базі кінцевих бенефіціарів, а й практичні навчання персоналу закладів щодо його використання. Найближчим часом очікуються подальші надходження спеціалізованого обладнання. Частина устаткування потребує певного часу на виготовлення виробником.
17