IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Людське ставлення, відмова від психологічної допомоги та жага повернутись на фронт: соціологи провели дискусію у Львівській обласній лікарні

Людське ставлення, відмова від психологічної допомоги та жага повернутись на фронт: соціологи провели дискусію у Львівській обласній лікарні

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Львівська обласна лікарня відновлювального лікування у селі Соснівка завантажена здебільшого військовослужбовцями ЗСУ, ветеранами та екскомбатантами. Заклад забезпечено усім необхідним базовим обладнанням, однак нині персонал вважає за потрібне закупити додаткове європейського обладнання вищого гатунку та вже відчуває нестачу широких ліжок для переміщення пацієнтів, механізмів для їхнього повного або часткового підняття. 

 

 

Про це стало відомо соціологічній групі ГС «ЛАООІ» під час проведення дискусій та глибинних інтерв’ю з персоналом та пацієнтами закладу в межах проєкту «Розвиток потенціалу пілотних закладів охорони здоров’я щодо надання реабілітаційних послуг ветеранам війни та членам їх сімей». 

Проєкт реалізує ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за сприяння Програми розвитку ООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини. 

Зокрема під час інтерв’ю, медичні працівники закладу наголосили на розмірі приміщень, які часто не відповідають стандартам реабілітаційних та фізіотерапевтичних кімнат. Лікарня потребує актуальних сучасних просторих приміщень, де команди фахівців та фахівчинь могли би доглядати одразу декілька пацієнтів.

Крім того, пацієнти лікарні розповіли, що нерідко ігнорують можливість отримати психологічну допомогу, мотивуючи своє рішення острахом втрати власного авторитету перед побратимами. Значним викликом для них також вбачається іподальша соціалізація та професійна орієнтація. Серед респондентів лише один зміг визначитись з подальшою професією, в той час як більшість пацієнтів з числа чинних військовослужбовців висловили бажання знову повернутись на фронт. 

Більшість пацієнтів закладу зазнали травматичних ампутацій кінцівок, тому, на думку медиків, лікарня потребує власної протезної майстерні.

18