IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Два роки Стратегії безбар'єрності: що вдалось змінити та що потребує уваги

Два роки Стратегії безбар'єрності: що вдалось змінити та що потребує уваги

У столиці під головуванням Тетяна Ломакіна, радниці Уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності, відбулась зустріч з нагоди другої річниці створення Стратегії безбар'єрності. Участь в заході взяли представники понад 40 громадських організацій, які займаються безпосереднім втіленням ідеї та векторів Стратегії в повсякденне життя України.

 
ГС «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю» у роботі тримається одного з головних своїх векторів – імплементації аспектів доступності та безбар’єрності в усі сфери повсякденного життя. Так, очільник Спілки Микола Надулічний під час заходу презентував двічі успішно втілений нашою командою на Сході та Заході України проєкт «Мережа радників з інклюзії».
«Протягом крайніх двох років в контексті безбар’єрності змінюється не тільки інфрастурктура, а й саме суспільсво. Наш проєкт «Мережа радників з інклюзії», який ми успішно впровадили до вторгнення на Сході, яскраво стартував тепер, в час повномасштабної війни, на Заході, - повідомив пан Микола, - Ми успішно навчаємо не лише будувати цеглою доступний простір, а робити його безбар’єрним словами та вчинками».
Протягом двох минулих років відбулось значне просування вперед в розвитку доступності в державних будівельних нормах, запровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я та, власне, розвиток активної сучасної реабілітації, запровадження стандарту доступності сайтів.
Проте вивчення, опрацювання та вирішення на рівні центральних органів виконавчої влади потребують десятки проблем, на які учасники звернули увагу: від відсутності тактильних смуг на бруківці та доступних коворкінгів, до недоступності бомбосховищ та об'єктів культурної спадщини. Також, на думку глави ЛАООІ одним з першочергових векторів, який має взяти держава – реабілітація та інтегрування в цивільне життя ветеранів бойових дій:
«Першочергово потрібно створювати архітектурно безбар’єрні простори аби зняти психологічне навантаження на хлопців, які повернуться з війни з травмуваннями. Щоб вони знали, що не матимуть труднощів у походах в магазини та лікарні, а бачитимуть, що про них піклуються та допомагають».
Також очільник ЛАООІ наголошує: в громадах терміново потрібно поновлювати громадський контроль доступності і найближчим часом потрібно розробити дієвий механізм його повторної імплементації.
За підсумком заходу вирішено включати системні питання в План заходів з реалізації Стратегії створення безбарʼєрного простору, яка реалізується за ініціативи першої леді Олена Зеленська
 
 
20