IncNet.org.ua IncNet.org.ua

У столиці відбулась регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

У столиці відбулась регіональна конференція «Безбар’єрна Україна»

Війна росії проти України спричинила значний сплеск зростання кількості людей з інвалідністю: як цивільні українці так і наші боронці внаслідок бойових дій отримують травмування які тягнуть за собою набуття інвалідності різних назологій. Чи не головна задача держави наразі – створити належні умови комфортного безбар’єрного життя як для родин з малими дітьми, людей поважного віку, так і для наших захисників.

В ході поступової деокупації Збройними силами України наших території Уряд та громадяни мають думати не лише про фізичну відбудову населених пунктів, а й про реалізацію всіх принципів безбар’єрності під час планування дій та заходів на поствоєнний період. Зокрема 

 «Коли ми кажемо про безбар’єрність, кожен має розуміти – це не лише про пандуси та низькопольні тролейбуси. Це фізична, інформаційна, освітня, суспільна, економічна, цифрова та освітня доступності, які ми маємо забезпечити всім без виключення українціям, та, найголовніше нашим боронцям. Адже захищаючи нас вони отримують травмування, які ведуть до набуття інвалідності. І вже наш борг у цивільному житті – захистити їх від суворої буденності і якомога якісно інтегрувати у повсякденне буття», - прокоментував ідеї заходу очільник ГС «ЛАООІ» Микола Надулічний. 

В ході поступової деокупації Збройними силами України наших території Уряд та громадяни мають думати не лише про відбудову населених пунктів, а й про реалізацію всіх принципів безбар’єрності під час планування дій у поствоєнний період.

Присутнім також презентували «Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, що є гідом із коректного спілкування та взаємодії із різними людьми у вигляді мультиформатного видання зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-кодами на переклад жестовою мовою.

Конференція зібрала представників Луганської області у столиці, що яскраво демонструє прагнення представників влади та громадянського сектору розбудовувати державу, яка стане недоступною фортецею для зовнішнього ворога та забезпечить достурними безбар’єрними просторами своїх громадян. 

Захід організовано з ініціативи руху «ЗеЖінки», та, зокрема, його обласного підрозділу «ЗеЖінки.Луганщина» за безпосередньої участі голови Луганської обласної організації політичної партії «Слуга Народу», народного депутата України Олексія Кузнєцова, голів військових адміністрацій Луганщини, фахівців з містобудування та людей, зацікавлених темою безбар’єрності.

 

12