IncNet.org.ua IncNet.org.ua

У столиці відбулось обговорення наявних проблем у форматі круглого столу на тему: «Перетин кордону України: виклики та перспективи"

У столиці відбулось обговорення наявних проблем у форматі круглого столу на тему: «Перетин кордону України: виклики та перспективи"

Повномасштабне вторгнення рф 24 лютого 2022 року змусило мільйони українців покинути не лише зони бойових дій, а й країну. Зростання кількості перетинів державного кордону спричинило збільшення завантаженості на міжнародних пунктах пропуску і ще з більшою актуальністю постало питання забезпечення міжнародних пунктів пропуску та зон обслуговування перед ними матеріально-технічними засобами, які б мали забезпечити комфортне очікування в черзі.

 

 

 

У столиці відбулось обговорення наявних проблем у форматі круглого столу на тему: «Перетин кордону України: виклики та перспективи», організованого з ініціативи Право на захист за підтримки консорціуму «Доступ» (ACCESS) та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. До обговорення проблемних питань щодо перетину кордону України особами з інвалідністю долучився голова ГС "ЛАООІ" Микола Надулічний .

"Втілює надію вже те, що з боку Держприкордонслужби є запит до громадськості на допомогу як у вирішенні логістично-інфраструктурних питань, так і в унеможливленні проявів можливих негативних аспектів роботи окремих представників ДПСУ. Впевнений, що спільними зусиллями ми докорінно змінимо ситуацію на кордоні України з іншими європейськими країнами", - прокоментував захід пан Микола. 

За останніми даними Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), станом на квітень 2023 року по всій Європі зафіксовано 8 174 189 біженців з України. З моменту повномасштабного вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року кількість перетинів кордону З України досягла 20 421 761, тоді як кількість перетинів В Україну - 11 899 878. Зростання кількості перетинів державного кордону спричинило збільшення завантаженості та виникнення додаткових викликів для людей на міжнародних пунктах пропуску, ще більше підкреслюючи важливість дослідження умов перетину кордону.

УВКБ ООН та його партнери, включаючи БФ «Право на захист», ГО «НІКА Україна» та ГО «Десяте квітня», розгорнули команду моніторингу кордону для надання інформації та консультування осіб під час його перетину.

"Круглий стіл став своєрідним майданчиком обговорення викликів та ризиків, які постають перед українцями під час перетину кордону. Вкрай важливо, щоб усі сторони об’єднали зусилля та ефективно співпрацювали над створенням безпечних та гуманних умов перетину кордону особами, які постраждали від збройної агресії росії", - резюмує пан Надулічний.

28