IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Ізюмська громада: півроку окупації

Ізюмська громада: півроку окупації

Ізюм — місто на Слобожанщині, на півдорозі між Харковом і Донецьком. Захопивши його у квітні 2022 року, росіяни пробули там близько пів року. Ворожі атаки суттєво пошкодили забудову й інфраструктуру міста та навколишніх сіл. Щонайменше тисяча цивільних мешканців загинули внаслідок окупації, ще більше постраждали без доступу до медичної допомоги.

 

 

Загарбники робили обшуки в оселях ветеранів АТО і громадських діячів, декого з активістів арештовували та катували... Ряд людей пропали без вісті. Росіяни вилучали автомобілі і навіть скутери, не цурались зливати для своїх потреб дизпаливо з тракторів, забирали у місцевого населення курей, гусей та свиней. 

Мешканці ізюмської громади весь час окупації були відрізані від цивілізації інформаційно: рашисти глушили мобільний зв'язок. Бойовики зруйнували авіабомбардуваннями та обстрілами з артилерії цивільні будинки, школи та іншу інфраструктуру, особливо постраждали села на півдні Ізюма.

Ізюм і громада отримали у "подарунок" від рашистів руїни, голод, холод та місця масових поховань. Ідентифікація ексгумованих тіл триває досі. Люди помирали від того, що їм не надавалася медична допомога, від хронічних хвороб, бо у людей в окупації не було ліків. Є загиблі, яких рідня ховала в могилах біля родичів. 

Відразу після деокупації наша команда приїхала до Ізюму із продуктовими наборами для місцевих. На той момент ані в місті, ані в громаді не вистачало навіть хліба. Натепер наші волонтери доставляють до постраждалих сіл та селищ громади вкрай необхідні будівельні матеріали та інструменти, адже громадською Спілкою «ЛАООІ» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізується проєкт який передбачає комплекс логістичних та адміністративних послуг з доставки та розподілу матеріально-технічних засобів домогосподарствам у 8 громадах Харківської області, населені пункти яких зазнали найбільших руйнувань від ворожих обстрілів.

26