IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Куп'янська громада: територія помсти за військову поразку

Куп'янська громада: територія помсти за військову поразку

Ще 10 вересня минулого року Куп'янськ був цілим. Проте після деокупації міста та громади ворожа армія почала цілеспрямоване руйнування критичної, комунальної та приватної інфраструктури.  

 

 

До прикладу, сьогодні, 25 квітня, вйськові рф обстріляли центр міста Куп'янськ ракетами С-300. За попередніми даними, одна жінка загинула, 5 осіб отримали поранення. Їх госпіталізували до медичного закладу. Кількість постраждалих уточнюється. Зафіксовано влучання в будівлю Краєзнавчого музею - стратегічного військового об'єкту за версією кремлівських посіпак. 

Центр міста, завод "Южмаш", лікарня, відділок поліції, аптеки - в руїнах. 

Від 27 лютого, за час окупації росіяни намагалися впровадити у громаді свою валюту, пропонували російські паспорти та заміновували дороги, щоб українська влада не могла привезти гуманітарну допомогу. Інтернет та мобільний зв'язок у Куп'янську були відсутні з квітня. Росіяни взяли місто без бою: допоміг мер-колаборант, який вступив в змову з окупантом. 

Натепер аварійно-відновлювальні роботи здебільшого виглядають як "консервація", адже капітальна відбудова під щоденними обстрілами просто недоцільна. Тимчасове накриття дахів, плівка чи дошки на вікнах замість скла і надія на тишу - реалії життя мешканців громади. 

Наразі наші волонтери доставляють до постраждалих сіл та селищ вкрай необхідні будівельні матеріали та інструменти, адже громадською Спілкою «ЛАООІ» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізується проєкт який передбачає комплекс логістичних та адміністративних послуг з доставки та розподілу матеріально-технічних засобів домогосподарствам у 8 громадах Харківської області, населені пункти яких зазнали найбільших руйнувань від ворожих обстрілів.

26