IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Шевченківська громада – територія поразок окупантів всіх часів

Шевченківська громада – територія поразок окупантів всіх часів
22 лютого 1942 року Шевченково окупували гітлеровські війська, хоча вже на третій день другої світової війни фашистські літаки вперше бомбили станцію Булацелівка.
26 лютого 2022 року, також на третій день, але нової повномасштабної війни, селище знову захопили. Тепер вже путінські загарбники.
Остання окупація тривала 6 місяців та 12 днів. Через громаду російські окупанти перекидали техніку в напрямок Харкова та Ізюма. 7 вересня в ході феєричного контрнаступу ЗСУ росіяни накивали п’ятами з селища, залишивши по собі навіть спідню білизну. за три дні потому українські стяги замайоріли над всіма населеними пунктами Шевченківської ОТГ.
 
Переживши залякування, катування та вбивства жителі Шевченківської громади дотепер ще не зробили довгоочікуваного видиху полегшення: після гіркої поразки на полі бою росіяни тримають їх на прицілі РСЗВ та спрямовують сюди зенітні ракети, руйнуючи інфраструктуру та вбиваючи мирних мешканців.
 
До повномасштабного вторгнення росіян населення громади складало близько 19 тисяч жителів. Близько 6-7 тисяч під час повномасштабної війни виїхали з громади. Нині у громаді разом із переселенцями (так-так, тут знайшли прихисток люди з інших населених пунктів і не лише Харківщини) живе майже 13 тисяч жителів.
 
Боляче дивитись, як за понад вісім місяців від дня деокупації дахи на оселях тутешніх мешканців досі встелені підручними матеріалами, а вікна забиті плівкою. Причини різні: брак коштів, відсутність фізичної можливості зробити ремонт, нестача будівельних ресурсів.
 
Наразі наші волонтери доставляють до постраждалих сіл та селищ вкрай необхідні будівельні матеріали та інструменти, адже громадською Спілкою «ЛАООІ» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізується проєкт який передбачає комплекс логістичних та адміністративних послуг з доставки та розподілу матеріально-технічних засобів домогосподарствам у 8 громадах Харківської області, населені пункти яких зазнали найбільших руйнувань від ворожих обстрілів.
 
Разом відбудуємось!
 
 
34