IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Циркунівська громада: зруйнована окупантами в якості помсти

Циркунівська громада: зруйнована окупантами в якості помсти

Циркуни – ще донедавна мальовниче село із населенням близько 5 тисяч осіб. До обласного центру звідси буквально кілька кілометрів, тож ціни на нерухомість були чималі, а жити тут було престижно. Натепер затишні заміські будиночки, тепличні господарства, кілька великих промислових виробництв "дбайливою" рукою "братського народу" перетворено на руїни. 

Росіяни окупували громаду у перші години вторгнення і під час окупації використовували її як плацдарм для обстрілу Харкова – саме звідси з далекобійної зброї руйнувалась Північна Салтівка. Коли 7 травня українські військові звільнили село, з території рф його стали обстрілювати з ворожої артилерії так, що зараз в Циркунах немає жодного цілого будинку. Це була своєрідна помста та констатація підступності та безсилі «другої неперевершеної», яка отримала на горіхи від Першої армії! 

Зараз Циркунівська громада - зона суцільного мінування, тому місцевим заборонено ходити в ліс. До повномасштабного вторгнення в ОТГ проживало майже 10 тисяч жителів, зараз не набереться і половини, проте поступово люди все ж повертаються. Якщо є куди…

Будматеріали для відновлення пошкодженого старого та нове житло на заміну знищеного — це найбільші потреби місцевих. Частково їх закриває місцева влада, частково – міжнародні гуманітарні організації. Допомагають волонтери. 

Ця громада стала майже рідною нашій команді, адже в Циркунах живе наш неперевершений волонтер, гід, екскурсовод, товариш та друг Юрий Мотузов, який не з чуток знає, як це - виживати в окупації під постійними обстрілами та розуміє наскільки важливо підставляти плече нужденним землякам! 

Минулого року наша команда однією з перших розпочала розповсюдження харчових наборів та наборів екстреного відновлення пошкодженого житла для людей, постраждалих внаслідок збройної агресії рф. Працюємо ми і зараз, адже запитів від нужденних мешканців ОТГ не поменшало: Громадською Спілкою «ЛАООІ» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) триває реалізація проєкту який передбачає комплекс логістичних та адміністративних послуг з доставки та розподілу матеріально-технічних засобів домогосподарствам у 8 громадах Харківської області, зокрема і Циркунівській.

Працюємо далі!

41