IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Наш волонтерський десант продовжує свою службу на гуманітарному фронті!

Наш волонтерський десант продовжує свою службу на гуманітарному фронті!

Липці розташовані за 10 кілометрів від кордону з РФ. Громада однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення: окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши ОТГ від України.

Унаслідок обстрілів зруйновані будівлі шкіл, медичні заклади, магазини, житлові сектори. Окупанти виганяли людей з домівок, влаштували блокпости, трощили майно місцевих сільгосппідприємств, грабували місцеві крамниці.

До повномасштабного вторгнення тут мешкали жили близько 4,5 тисяч людей. У самій Липецькій громаді — до 13,5 тисяч. Близько половини жителів села протягом окупації російські окупанти примусово вивезли до росії. Таку цифру під час першого візиту до деокупованого села озвучив заступник керівника Дергачівської окружної прокуратури Антон Євтушенко.

Збройні сили України звільнили село під час контрнаступу. 13 вересня військові харківської тероборони встановили над селом та сусідніми населеними пунктами українські прапори. Окупація тривала 200 днів. 

Катування, голод, страх, розруха. Це – реалії життя липівчан, частина з яких досі переслідує їх. Розтрощені вщент селища, відсутність централізованої гуманітарної допомоги, а, подекуди, і злочинна халатність місцевої влади змушує людей жити у постійному напруженні. 

Повністю зруйновані будинки відновлювати, скорше за все, вже ніхто не буде. Проте пошкоджене житло в якому виживають люди поважного віку та діти досі стоять без належного відновлення. 

Шифер, цвяхи, рубероїд, інструменти, будівельні розхідники – все це про можливість знову прилаштуватись до нормального життя.

І саме тому Громадською Спілкою «ЛАООІ» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) триває реалізація проєкту який передбачає комплекс логістичних та адміністративних послуг з доставки та розподілу матеріально-технічних засобів домогосподарствам у 8 громадах Харківської області, зокрема і Липецькій. 

 

 

34