IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Сенсорна кімната мрії тепер працює в Галичі

Сенсорна кімната мрії тепер працює в Галичі

В рамках проєкту «Мережа радників з інклюзії» у Інклюзивно-ресурсному центрі Галицька територіальна громада Івано-Франківської області створено сенсорну кімнату.

Діти з особливими освітніми потребами Бурштинської, Дубовецької, Більшівцівської та, зокрема, Галицької громад отримали можливість займатись у спеціально організованому середовищі, оснащеному обладнанням для стимуляції систем сприйняття: нюхової, тактильної, слухової, зорової, смакової та вестибулярної. 

Як стимулятор на органи чуття тут використовуватимуть звуки, світло і колір, запахи, масажні поверхні. Спеціально обладнане приміщення наповнене різними чарівними речами позитивно впливають дитину: дозволяють їй розслабитися та відчути гармонію зі світом. 

На обліку у Галицькому інклюзивно-ресурсному центрі перебувають 155 дітей.

Для нової ресурсної кімнати придбали оснащення на 180 тис. грн, зокрема, світловий дощ, соляну лампу, бульбашкову колону, дзеркало "Безкінечність", сенсорну ковдру, сухий душ та сухий басейн.

Обладнання кімнати стало можливим завдяки перемозі інклюзивних радниць Галицької громади Ірини Карунки та Мар'яни Палагнюк в Хакатоні інноваційних проектів у сфері розвитку соціальної інклюзії та безбар’єрності в громадах-учасницях. 

Проєкт «Мережа радників з інклюзії» впроваджується  ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» та виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

180