IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Стан інклюзивної освіти в громадах

Стан інклюзивної освіти в громадах
18.01.2022 р. Команда проєкту «Спільно» разом з радником голови ЛОВЦА Миколою Надулічним провели ряд зустрічей в Щастинському районі з питань інклюзивної освіти

В інклюзивно-ресурсному центрі смт Станиця-Луганська з представниками навчальних закладів та батьками дітей з ООП було обговорено нагальні проблеми становлення інклюзивної освіти на Луганщині.

Серед озвучених проблем є і організаційно-правові проблеми, відсутність ресурсів в громадах для вирішення проблем доступності навчальних закладів і задоволення особливих освітніх потреб учнів, брак кваліфікованих кадрів і багато іншого. Проблем багато. Від відсутності обладнаних захисних споруд в навчальних закладах на лінії розмежування, нестачі шкільних автобусів, коли діти вимушені приїздити до шкіл на годину раніше початку занять і приїжджати додому набагато пізніше їх закінчення, до нестачі гуртків, активностей для дітей та підлітків в громадах.

Не скрізь в школах створено достойні умови для навчання. Це стосується як обладнання туалетів так і температурного режиму. Але скрізь працівники освітніх закладів, інклюзивно-ресурсних центрів,батьки і, головне, діти прикладають зусилля для поліпшення ситуації.

В громадах є головне – люди, які прагнуть позитивних змін і готові прикладати для цього зусилля. Зустрічі в Станиці Луганській, Нижньотеплому та Щасті дозволили виявити багато цікавих кейсів, які можуть стати точками зростання інклюзивного майбутнього України.

Проект СПІЛЬНО впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Громадською організацією «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України»за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).

Про перебіг проєкту читайте на web-порталі IncNet

23