IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Проєкт з покращення умов проживання ВПО в тимчасових прихистках: фінал

Проєкт з покращення умов проживання ВПО в тимчасових прихистках: фінал

Фінал року - це чудовий привід підбивати підсумки. 2022-й був дійсно складним та важким. Проте він не став роком зневіри, а, навпаки, дав нові поштовхи та стимули. 

Разом з буремним 2022 роком, який кардинально змінив життя мільйонів українців, змусив нас знову покидати свої домівки та отримувати довідки ВПО фінішує і наша робота з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області для вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, який реалізується за сприяння ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Протягом періоду реалізації поставлених задач та цілей командою ГС «ЛАООІ» обстежено умови проживання мешканців 32 місць компактного проживання та проведено опитання понад тисячі осіб. 

Ефективні спільні дії нашої команди, представників місцевої влади, місцевих громадських активістів, волонтерів, представників бізнесу, групи фахівців, що проводила  соціологічне дослідження активно сприяли реалізації проєкту.

Ми вивчали стан шелтерів, які прихистили тисячі вимушених переселенців, фіксували проблеми, які потребують першочергового вирішення, ділились своїм баченням поліпшенням умов проживання ВПО, зокрема, з числа людей з інвалідністю, визначали їх потреби. 

Після моніторингових візитів, які тривали декілька тижнів, ми підбивали підсумки та формували перелік потреб МКП. Наразі ми можемо говорити про те що вже напередодні Нового року  комунальні установи громад та громадських організацій отримають обладнання – спеціальні ліжка, меблі, засоби технічної та побутової реабілітації, холодильне обладнання, що має значно покращити умови проживання ВПО в МКП. В подальшому це обладнання буде використовуватись і для місцевого населення-отримувачів публічних соціальних та реабілітаційних послуг. 

Цільові групи, на які було направлено реалізацію проєкту – особи з інвалідністю, люди поважного віку та інші особи з числа ВПО, які опинились в складних життєвих обставинах. Потенційних отримувачів допомоги було обрано як за результатами візитів робочої групи з числа представників ГС «ЛАООІ» та результатів соціологічного дослідження так і з врахуванням того аспекту, наскільки тривалий досвід у роботі з людьми поважного віку та особами з інвалідністю мають досліджені комунальні установи або громадські організації. 

Варто зазначити, що тимчасові прихистки для переселенців, які розташовані в орендованих приміщеннях на підставі усних або інших домовленостей не розглядались у зв'язку з відсутністю правових підстав для передачі матеріальних цінностей таким організаціям.

181