IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Навчання дітей-ВПО: проблематика місць компактного проживання

Навчання дітей-ВПО: проблематика місць компактного проживання

Більшість дітей України через збройну агресію рф змушені навчатись он-лайн. Постійні аварійні та планові відключення електропостачання не дають юним біженцям можливості отримувати освіту якісно та в повній мірі. Додають незручностей умови побуту школярів та їх родин.

Моніторингові візити ГС «ЛАООІ» в рамках проекту з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області показали чітку проблематику складних умов навчання дітей, які зі своїми родинами були змушені покинути власні домівки в районах бойових дій чи окупованих містах.

Спортивні зали, переобладнанні промислові підприємства та офісні приміщення, прилаштовані до проживання ВПО гуртожитки, імпровізовані місця компактного проживання у покинутих будівлях – все це реалії життя людей, які вирішили не жити під обстрілами чи в умовах окупації. Окремою темою в зазначеному векторі проблематики стоїть навчання вимушених переселенців шкільного віку. 

Діти, які нині проживають у шелтерах, зокрема тих, які ми дослідили в рамках проєкту, фактично позбавлені належних умов для якісного здобуття освіти. На превеликий жаль у створених місцях компактного проживання не існує окремих прилаштованих до навчання просторів для юних українців. Діти змушені навчатись у спільних із дорослими приміщеннях без можливості стовідсотково зосередитись на зайняттях з вчителями. 

Напревеликий жаль згадана проблема потребує комплексного рішення на рівні держави. Проте наша команда завдяки міжнародним партнерам і надалі покращуватиме загальні умови проживання родин ВПО в тимчасових прихистках. 

З метою покращення поточних житлових умов для ВПО Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» реалізується проект з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області для вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю. Проєкт реалізується за сприяння ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

150