Навчання дітей-ВПО: проблематика місць компактного проживання
Моніторингові візити ГС «ЛАООІ» в рамках проекту з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області показали чітку проблематику складних умов навчання дітей, які зі своїми родинами були змушені покинути власні домівки в районах бойових дій чи окупованих містах.
Спортивні зали, переобладнанні промислові підприємства та офісні приміщення, прилаштовані до проживання ВПО гуртожитки, імпровізовані місця компактного проживання у покинутих будівлях – все це реалії життя людей, які вирішили не жити під обстрілами чи в умовах окупації. Окремою темою в зазначеному векторі проблематики стоїть навчання вимушених переселенців шкільного віку.
Діти, які нині проживають у шелтерах, зокрема тих, які ми дослідили в рамках проєкту, фактично позбавлені належних умов для якісного здобуття освіти. На превеликий жаль у створених місцях компактного проживання не існує окремих прилаштованих до навчання просторів для юних українців. Діти змушені навчатись у спільних із дорослими приміщеннях без можливості стовідсотково зосередитись на зайняттях з вчителями.
Напревеликий жаль згадана проблема потребує комплексного рішення на рівні держави. Проте наша команда завдяки міжнародним партнерам і надалі покращуватиме загальні умови проживання родин ВПО в тимчасових прихистках.
З метою покращення поточних житлових умов для ВПО Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» реалізується проект з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області для вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю. Проєкт реалізується за сприяння ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.