IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Школа радників з інклюзії. День другий

Школа радників з інклюзії. День другий

Добіг фіналу другий день Школи радників в рамках проєкту «Мережа радників з інклюзії», який реалізується у шести громадах Львівської та Івано-Франківської областей. Ще троє наших провідних експертів в трьох насичених модулях радо передали учасникам проєкту свої практичні знання, набуті роками наполегливої роботи.  

Софія Брем, архітекторка, спеціалістка з фізичної доступності, експертка з аудиту закладів і будівель на доступність та фахівчиня в сфері безбар’єрності фізичного простору презентувала нашим радникам проєкт «Альбом безбар’єрних рішень», і, звісно, продемонструвала принципи та приклади універсального дизайну. Разом з експерткою наші «учні» ознайомились з механізмами та підходами до імплементації доступності до громад та наочно побачили погані приклади рішень. 

Загальним оглядом наявних методів та інструментів визначення потреб та інтересів людей з інвалідністю в громадах, ознайомленням учасників з методологією фокус-групових досліджень для визначення потреб та інтересів людей з інвалідністю в громадах та практичними вправами по розробці гайду фокус-групового дослідження з нашими радниками займався директор Центру прикладних досліджень, соціолог Юрій Щедрин.

Ну, і як же нам навчати громадських радників без прямого спілкування із громадськими радниками? 

Таїсія Козюменська, громадська радниця з інклюзії, тимчасово виконуюча обов’язки Терцентру Біловодської селищної ради яка пройшла повний шлях від претендентки на посаду до людини, яка спромоглась втілити ряд проєктів в своїй громаді у співпраці із міжнародними партнерами та громадськими організаціями. 

«Я прийшла до команди радників не вмотивована і не знала, чим буду займатись, - поділилась Таїсія, - А вже незабаром були перемоги у конкурсах, підтримка керівництва, крута команда та схвалення місцевої влади. Ми писали проєктів дуже багато, набивали шишки та досягали успіхів: наприкінці 2021 року ми перемогли в проєкті, отримали 1 200 000 гривень, але, нажаль, не все встигли зробити – настало 24 лютого…».

Публікацію представлено ГС «ЛАООІ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проведення цього дослідження стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГС «ЛАООІ» та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

82