IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Тимчасові модульні конструкції як постійне житло для ВПО

Тимчасові модульні конструкції як постійне житло для ВПО

Модульні конструкції у довоєнні часи були поширені на дачах, як літні будиночки та «побутівки» для працівників виробництв, тощо.  З 2014 року вони увійшли в повсякденне життя українців, житло яких розтрощили ворожі війська, та стали притулком для тисяч переселенців із Донбасу. 

 

 

 

 

Основна маса модульних містечок на початку війни росії проти України зосередили на Дніпропетровщині: у самому Дніпрі, Кам'янському, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді. Наразі модульні містечка облаштовано у Запорізькій, Київській, Львівській, Чернівецькій та Чернігівській областях. 

Модульне містечко, м.Кам'янське

Транзитне містечко для переселенців у Кам’янському відкрито в квітні 2015 року. Його збудували за фінансової допомоги від Німеччини. Осередок прихистку здатний розмістити близько півтисячі людей та складається як з гуртожитків так і з будинків сімейного типу. 

Наразі в модульному містечку проживають близько 200 внутрішньо-переміщених осіб, в тому числі переселенці, які були вимушені виїхати з окупованих територій чи зон бойових дій від початку збройної агресії РФ.

У модулях є все необхідне для проживання: базовий набір меблів у кімнатах, оснащенні кухні та пральні. 

З метою покращення поточних житлових умов для ВПО Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» реалізується проект з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області для вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю. Проєкт реалізується за сприяння ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

186