IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Психологічна реабілітація – запорука майбутнього України

ГС «ЛАООІ», представники обласної та місцевої влади Львівщини та фахівці Фонду соціального захисту інвалідів здійснили ознайомчий візит до Реабілітаційного центру «Галичина». Наша мета – покращити якість надання реабілітаційних послуг, адже ми прагнемо забезпечити максимально якісне відновлення наших боронців. Як фізичне так і морально-психологічне.

Також ми мали на меті ознайомити наших міжнародних партнерів із результатами співпраці з ГС «ЛАООІ» та наявними можливостями закладу та його перспективним потребами. То ж до нас долучились Олена Урсу, програмна експертка ПРООН за напрямком «Демократичне врядування», Іван Горох, спеціаліст з управління проєкту «Охорона здоров’я» та Ігор Назар, регіональний координатор ПРООН у Львівській області. Участь у заході взяли представники обласної адміністрації Львівщини, Львівської міської ради та директорка Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Галина Мисаковець.

Реабілітаційний центр займається комплексною реабілітацією людей з інвалідністю, яка передбачає соціальну, психологічну, медичну, психолого-педагогічну, професійну, фізичну, фізкультурно-спортивну та трудову реабілітації. Зокрема, в закладі проходять реабілітацію українські боронці, які отримали поранення під час війни в Україні.

«Чим якісніша медична реабілітація, тим скоріше відновлюють фізичні ресурси наші бійці. Проте без якісної психологічної реабілітації ми не зможемо повернути до соціуму повноцінно стабільну людину», - каже Микола Надулічний, голова ГС Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю, - «Саме комплексна реабілітація дає можливість забезпечити якісне життя та соціальну незалежність від держави».

Довідково: "Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» (ДРУЦКРОІ) створювалася, як Львівський обласний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації людей з інвалідністю  у 1999 році Львівською обласною державною адміністрацією. У 2005 році Центру надано статус міжрегіонального, а в 2006 році – підпорядковано Міністерству праці та соціальної політики України. Використовуючи напрацювання багатьох років, у ДРУЦКРОІ «Галичина» розроблено модель комплексної реабілітації осібз інвалідністю, яка передбачає соціальну, психологічну, медичну, психолого-педагогічну, професійну, фізичну, фізкультурно-спортивну та трудову реабілітації."