IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Шелтер переселенців Луганщини: прихисток, в якому гуртуються люди

Шелтер переселенців Луганщини: прихисток, в якому гуртуються люди

У Дніпрі наразі створено декілька місць компактного проживання для ВПО. Один з них - Шелтер переселенців Луганщини. Він працює з травня. Ініціативна група активних переселенців з Луганської області згуртувались та, за допомоги міжнародних донорів та переміщеної військово-цивільної адміністрації орендували та відремонтували приміщення колишнього дитячого санаторію. 

На початку роботи, коли на Луганщині тривала масова евакуація цивільного населення, шелтер був транзитним: люди тут жили до п’яти днів і за цей час мали визначитись або із подальшим маршрутом руху в інші регіони країни, або знайти житло в Дніпрі. Наразі, коли активна фаза переміщення жителів області завершена, категорії ВПО, яким взагалі не залишилось де мешкати, залишились в шелтері на постійне проживання. Таких тут близько 70% з поміж сотні мешканців. Серед мешканців люди поважного віку, в тому числі особи з інвалідністю, та неповнолітні діти.

 

Адміністрація закладу намагається залучати грантові кошти та співпрацювати із міжнародними благодійними організаціями задля забезпечення гідних умов для мешканців шелтера. Останні, в свою чергу, також беруть активну участь у житті свого, сподіваємось, тимчасового прихистку: облаштовують прилеглу територію, спільно доглядають за особистими кімнатами та місцями загального користування, беруть участь у спільних заходах різноманітних напрямків.

 

У соціологічному дослідженні на предмет задоволеності ВПО умовами їх перебування у закладі Шелтер переселенців Луганщини впевнено посів друге місце, набравши 9,3 бали з 10.

З метою покращення поточних житлових умов для ВПО Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» реалізується проект з оцінки і покращення доступності місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області для вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю. Проєкт реалізується за сприяння ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.