IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Мінветеранів ініціювало зниження податкового навантаження на доходи родин загиблих Захисників і Захисниць

Мінветеранів ініціювало зниження податкового навантаження на доходи родин загиблих Захисників і Захисниць

За ініціативою Міністерства у справах ветеранів України група народних депутатів розробила зміни до податкового законодавства у сфері забезпечення житлом та зниження податкового навантаження на доходи сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у період дії воєнного стану.

Відповідний проєкт закону за номером 8200 вже зареєстрований у Верховній Раді України та переданий на розгляд до профільного парламентського Комітету. 

Так, у зв’язку із запровадженням доступного іпотечного кредитування ПрАТ “Укрфінжитло” відповідно до постанови КМУ від 02.08.2022 № 856 виникла необхідність звільнити від оподаткування додаткові види державної підтримки, яка буде надаватись особам, які захищали та продовжують захищати Україну, а також родинам загиблих (померлих) ветеранів та Захисників і Захисниць.

Розроблені зміни до Податкового кодексу України передбачають звільнення від оподаткування суми першого внеску, частини процентної ставки, а також частину суми повернення кредиту, що надається військовослужбовцям, ветеранам війни та членам їхніх сімей, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, якщо така компенсація відбувається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів на придбання житла. 

Крім того, змінами пропонується звільнити від оподаткування військовим збором на період дії воєнного стану доходів членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

“Посилення соціального захисту сімей українських ветеранів та родин полеглих Воїнів під час воєнного стану – є пріоритетом нової ветеранської політики, яку наразі впроваджує Мінветеранів за повної підтримки Президента, Уряду та Парламенту, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – У плідній співпраці з народними депутатами ми ініціювали зміни до податкового законодавства, які сприятимуть встановленню соціальної справедливості в умовах воєнного стану, покращенню житлових умов для наших Захисників та їхніх родин, підвищенню їхньої фінансової спроможності та ефективному використанню бюджетних коштів”.

За інформацією Мінветеранів

104