IncNet.org.ua IncNet.org.ua

Довідник безбар'єрності: перший крок у формуванні нової етики суспільства

16 листопада ресурс представлено загалу. Його створено за ініціативи першої леді країни Олени Зеленської. 

"У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. «Довідник безбар’єрності» допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування", - повідомляється в описі ресурсу "Довідник безбар'єрності". 

 

Нова етика - це коли в нашій мові не буде місця дискримінаційним чи стереотипним фразам. Коли ми розумітимемо, що повага до людей проявляється не лише у словах, а й у жестах, тоні, емоціях, поглядах. Коли наша щоденна взаємодія з іншими не створюватиме штучних бар’єрів і винятків. Ось так формуються нові норми й відбуваються якісні зміни у взаєминах всередині суспільства. І саме з такою метою ми створювали цей довідник, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрності, щоб він став вашим гідом з коректного спілкування.

"Велика подяка всім, хто долучився до підготовки. Впевнена, що довідник стане своєрідним кодексом безбар'єрної мови, дотримання якого буде маркером суспільства без бар’єрів. Долучаймося, взаємодіймо та формуймо нову етику спілкування!", - повідомила Олена Зеленська. 

Ресурс складається з декілької розділів:

Складові безбар’єрності

Цей розділ присвячений базовим поняттям самої філософії безбар’єрності. Ми постійно стикаємось з тим, що треба пояснювати значення “безбар’єрності” чи “доступності”, чи “інклюзивності”. Тож на зрозумілих визначеннях та простих прикладах ми пояснимо суть та важливість цих концепцій для нашого суспільства.

Етика взаємодії 

Цей розділ Довідника – про те, як турбуватися про себе та тих, хто поруч, коли здається, що звичні орієнтири втрачено. Також тут є поради щодо етики взаємодії з різними людьми, бо коли ти у стані стресу, кожен жест, кожне слово, навіть тон голосу і постава впливають на відчуття людини.

Словник

Цей розділ присвячений правильним та неправильним словам. З нього ви дізнаєтеся, як коректно говорити про ту чи іншу людину. Як вірно описувати ту чи іншу життєву ситуацію. Тут також розміщено багато негативних чи навіть образливих слів — вони зібрані в цьому розділі, щоб ви могли уникати їх в усіх інших випадках.

Безбар’єрний календар

У цьому розділі зібрані важливі для нашого суспільства дати: визначні та пам’ятні дні. Цей календар ми зробили для того, щоб розповісти вам, як саме можна відзначати деякі дати та коли привітання є недоречними.

У воєнний час

Цей розділ оновлюватиметься та доповнюватиметься відповідно до викликів, які чи не щодня ставить перед нами війна.

ресурс представлено двома мовами - українською та англійською. 

Руйнуємо бар'єри разом!